Tıklama Haritalarınızı Okuma ve Anlama

Sohbet net

Tıklama Haritalarınızı Okuma ve Anlama

1 Mayıs 2020 Sohbet 0

En temel anlamda, bir tıklama haritasını okumak oldukça kolaydır. Kırmızı, oldukca fazla tıklama anlamına gelir. Sohbet noktaları tek tıklamalara eşittir. Sadece, elbet, ziyaretçilerin web sayfanızı nerede ve ne sıklıkta tıkladığını bulmak nihai hedef değil mi?

Tıklama haritaları, size gösterdikleri verilerden çıkarabileceğiniz sonuçlar sebebiyle değerlidir. Ve bu neticeleri çıkarmak, kendinizi demirlemekle adım atar. Adım atmak için niçin bu sayfada anlık görüntü oluşturdunuz? Google Analytics’te daha iyi idrak etmek istediğiniz bir veri noktası var mıydı? Bu sayfayı ziyaret chat ettikten sonrasında ideal müşteriniz için ideal seyahat neydi?

Bir tıklama haritasında hakikaten aradığınızı düşündüğünüzde, önünüzdeki renkleri, noktaları ve sayıları idrak etmek daha kolay hale gelir. Tıklama haritaları size şunları gösterir:

  • Ziyaretçilerin bu ideal alan kişi yolculuğunu takip edip etmedikleri – bir web sayfasına nereden geldikleri ve ondan sonra nereye gittikleri de dahil.
  • İdeal müşterilerinizin bir sayfada hangi öğeleri en oldukca ilgilenilmiş olduğu.
  • İdeal alan kişi yolculuğunu kovuşturmak açısından bir sayfaya giden trafiğin kalitesi.

Not: Heatmap’inizi görmeye ve sohbet siteleri ziyaretçilerinizin tıklama davranışını ve web sitenizi daha çok dönüşüm için iyi mi optimize edebileceğinizi öğrenmeye hazır mısınız?

Tıklama Örnekleri ve Bunlardan Çıkarabileceğiniz Sonuçlara İlişkin Örnekler

Bunların hepsini göstermeye yardımcı olmak için, birkaç tıklama haritası örneğine bakalım ve onlardan neler öğrenebileceğiniz ve bunlara karşılık gelen işlemler hakkında konuşalım.

Minik mavi lekeyle, harekete geçirici mesaj düğmesinde çok fazla tıklama olmadığını görebilirsiniz; bu, sayfanın tüm noktasıdır. Bu, düğme hakkında bir şey söyler (sayfada konumlandırma, renk, kopya vb.) Ziyaretçileri için çalışmaz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir