Söyleşi Fena Hissetmenin Gerçek Zararları

Sohbet net

Söyleşi Fena Hissetmenin Gerçek Zararları

15 Ocak 2020 Sohbet 0

Söyleşi, dördüncü sınıfta bir güne kadar yoksul bulunduğunu bilmiyordu. Bir kafeterya kasiyeri 1.25 dolar istediğinde sıraya girmişti. Kasiyer yeniydi ve Chat’in düşük gelirli bir aileden bulunduğunu bilmiyordu, bu yüzden öğle yemeği daima ücretsizdi.

Söyleşi odaları, bazı öğrencilerin yiyeceklerini ödediğini asla fark etmedi. Ansızın kendini yoksul hissetti. Finansal açıdan, chat önceki günden daha yoksul değildi. Gene de ansızın kendini daha iyi durumda olan çocuklarla karşılaştırıyordu. Utançtan öleceğini düşündü.

Gelecek günlerde söyleşi odaları giysilerinden, saçlarından ve konuşma tarzından nefret etmek için büyüdü. Dünyaya yoksul bir insan bulunduğunu belirttiklerine inanıyordu. O günden ilkin beraberce aynı bulunduğunu düşünüyordu. Şimdi kabuğuna çekildi ve herkesten uzak durdu.

Chat siteleri buna “benim için her şeyi değiştiren an” dedi. Memocan şimdi toplumsal psikoloji profesörü. Fukara olmanın en fena yanlarından birinin kendini fena hissetmeye inanıyor.

Fukara duymak sıhhat riskleri taşır. Kendinizi fizyolojik strese neden olan başkalarıyla karşılaştırmak. Bu da obeziteye ve uyuşturucu ve alkol kötüye kullanımına yol açabilir. Ek olarak, bağışıklık söyleşi sisteminin zayıflamasına ve kronik hastalığa da yol açabilir.

Chat, ne kadar fazlaca olursak olalım kendimizi başkalarıyla karşılaştırmak için kablolu olduğumuzu söylüyor. Bir hava yolculuğu örneğine işaret ediyor. Iktisat sınıfında uçan yolcular birinci sınıftaki broşürleri geçtiğinde, uçuşlarda hava öfkesi vakaları artar. Merdivenin yukarısındaki kişilerle karşı karşıya geldiklerinde cemiyet daha azca istikrarlı hale gelir.

Yoksul insanların kumar oynamaktan uygun olmayan krediler almaya kadar daha büyük riskler almaları daha ihtimaller içindedir. Bazıları yaptıkları fena seçimler yüzünden yoksul insanların sohbetnet yoksul bulunduğunu söylese de, Keith bunun tam tersi bulunduğunu söylüyor. Fena seçimler yaparlar şundan dolayı kaybedecek hiçbir şeyleri olmadığını düşünürler.

Chatyap, yoksulluğa odaklanmanın probleminin bir tek yarısı bulunduğunu söylüyor. Büyük fotoğraf eşitsizliklerden biridir. Kendisini toplumsal merdivende daha yüksek olanlarla karşılaştırmak doğaldır, sadece bazı ülkelerdeki varlıklı ve yoksul arasındaki boşluk elden çıkar. Keith cevabı olmadığını söylüyor fakat eşitsizlik mevzusunda bir şeyler yapılmalı “… eğer toplumlarımızı istikrarlı ve sıhhatli tutmak istiyorsak.”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir