Söyleşi Besin İçin Düşünceleri

Sohbet net

Söyleşi Besin İçin Düşünceleri

17 Ocak 2020 Sohbet 0

Sohbet, Türkiyede’de bir mandırada büyüdü. Erken yaşlardan itibaren, onu çevreleyen ineklerle duygusal bir bağlantı hissetti. Tabağına çıkan hiçbir hayvanın düşüncesine dayanamadı. Ve böylece, vejeteryan oldu. Chat, babasının izinden gitmek için tımar edildi. Babası 2011 yılında öldüğünde, süt çiftliğini işletmeye başladı. Yeni işinde çabucak başarısız oldu.

Sohbet odaları, “İnek sütünü almak için onu bebeğinden ayırmanız gerekir. Bu gerçekten zor. İnekler ayrıldıklarında çok üzülürler. Üstesinden gelmek uzun zaman alıyor. ” sohbet siteleri bunu yapamadı, bu yüzden onun yerine sığır çiftçiliğini denemeye karar verdi.

Sığır çiftliğinde ineklerin buzağılarını en az altı ay tutmasına izin verilir. Bununla birlikte, hayvanları katliamlara gönderme stresi de onun için çok fazlaydı.Vejeteryan Derneğinin bir üyesi memo’e çiftliğini bitkisel gıdalar yetiştirmek için kullanma fırsatı sundu. Sohbet şansında atlayıp yol kat etti.

Sohbetnet o zamandan beri vegan oldu ve sebze çiftliği gelişiyor. Dünyanın geri kalanına örnek olmayı umuyor. İnsanların geleneği körü körüne takip etmemesi gerektiğine inanıyor. Onun yerine kalbini dinlemeliler. Avusturyada ikamet eden Mehmet koçoğlu, yüreğini dinlemeyi biliyor.19 yaşındayken Hayvan Kurtuluşu adlı bir kitap okudu. Et endüstrisindeki kötü koşulların tanımı onu hastaladı. Protesto için vejetaryen oldu.

On yıldan fazla bir süredir et yemiyordu. Bu süre zarfında iki çocuk doğurdu. Üçüncü hamileliğinde anemik oldu. Takviyeler yardımcı olmadı. Zekâsının sonunda, “bir burger bunu düzeltir” diye düşündü. Günaha boyun eğdi ve biraz et yedi. Önemli bir dönüm noktasıydı. Et menüye geri döndü ve sağlığı geri döndü.

Chat, bir hayvanın yemek için hayatını almanın yanlış olduğunu hiç düşünmediğini açıklar. Sadece onlara acımasız davranmanın ve onları barakalarla sınırlamanın yanlış olduğunu düşündü. Çelişkili bir u dönüşünde, o zamandan beri bir koyun çiftçisi ve kasap oldu. Bir et yiyen memo, hayvanlara iyi muamele eden bir çiftlik oluşturmak istedi.

Dedi ki, “Hayvanların korku ya da acı yaşamadığını bildiğimde eti yerken kendimi haklı hissediyorum. Yaşıyorlardı ve sonra öldüler. Bu kadar.” Çitin hangi tarafında olursanız olun, hem memocan hem de sohbet’in masalları kesinlikle düşünce için besindir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir