Sohbet Odaları Parasız Örnek

Sohbet net

Sohbet Odaları Parasız Örnek

10 Nisan 2020 Sohbet 0
seviyeli

DERS NASIL ALINIR:

  1. Makaleyi okuyun ve kelimeleri öğrenin. Not: Emek harcama sayfasındaki Yeni Kelimeleri Keşfedin testinde öğreneceğiniz pembe kelimeler
  2. Emek harcama sayfasını indirin ve alıştırmaları yapın:
    • Anlama soruları
    • Yeni kelimeler testini keşfet
    • Kelime alıştırması
  3. Yazma becerilerinizi geliştirmek için yazma görevini deneyin

Makaleyi Okuyun Ve Kelime Öğrenin

Bazı insanoğlu hakkında inilti onların 40 inci ellerinden geleni yıl arkalarında sanki doğum günü. Sadece sohbet odaları 40’lı, 50’li yada daha yaşlı olanlara kadar hakkaten kendi başına gelmeyen mühim sayıda meşhur ve başarıya ulaşmış insan var .

Eğer 40 yaşına giriyorsanız – ya da bu kilometre taşını geçtiyseniz – umutsuzluğa kapılmayın ! Hayatta coşku verici yeni bir bölümün zirvesinde olabilirsiniz . 40 yaşından büyükler tarafınca meydana getirilen muhteşem başarıları öğrenelim .

kendi girer nihayet tanıma ve başarı elde =
dönüm noktası = bir yolculuğa yada bir süreçte mühim bir ilerleme noktası yada işareti
umutsuzluk = fazlaca mutsuz ve umutsuz hale
zirvesinde süre bir noktada = o işaretleri başlangıcını
muhteşem = inanılmaz derecede büyük
insanoğlu = insanoğlu (gayri resmi)

STAN LEE

Hepimiz Örümcek Adam’ı ve X-Men’leri biliyor – fakat bu efsanevi karakterleri ortaya çıkaran adam hakkında ne biliyorsun? Stan Lee kaleme yapmış olduğu ilk vuruş o süre çizgi roman bir tek bir utangaç onun 39 inci doğum günü. Yirmi senedir çizgi roman işindeydi ve yazma mevzusunda bir ustalığı olmasına karşın , çizgi romanlarının hiçbiri yakalanmadı.

penned = yazdı
hit = başarıya ulaşmış (gayri resmi)
derhal ilkin utangaç = derhal ilkin
bir ustalık vardı = organik beceri
yakalandı = popüler oldu

O süre, işi tamamen bırakmayı düşünüyordu, bu yüzden kaybedecek hiçbir şeyi yoktu – ve karmaşık kişilikleri ve kusurları olan süper kahramanlar yaratarak yeni bir yaklaşımla denemeye karar verdi. Bu karakter grubu – Fantastik Dörtlü – Lee’yi başarıya fırlattı ve tüm Marvel Evreninin yaratılmasına yol açtı. Bugün, Lee 90’lı yaşlarında ve filmlerde cameo görünümleri hayata geçirmeye devam ediyor .

kaybedecek bir şeyim yok =
Lee’yi başarıya fırlatmış bir risk almanın negatif neticeleri yoktu = onu fazlaca süratli bir halde başarıya ulaşmış kıldı
cameo görünümleri = bir filmin fazlaca minik bir bölümünde kısa bir görünüm

HENRY FORD

Otomobil günlük hayatımızın her yerde bulunan bir parçası ve onu buluş eden adam gelişimine on beş yıl harcadı. Ford bir ziraatçi ailesinden geldi, sadece çiftlik işlerini hor görmüş oldu ve onun sohbet net yerine mühendis oldu. İle destek yatırımcılardan Ford başarıyla kendinden tahrikli vasıta yarattı – fakat bu devrimci buluş değil popülerdi yarasa kapalı hakkı.

ubiquitous = her yerde görünüyordu
destek = derhal yarasa desteği = derhal

T modeli Model, Ford 45 yaşlarındayken 1908’de piyasaya sürüldü. O hararetle gazetelerde ve bağımsız bir ağ üstünden otomobil terfi bayi, ve 1918 tarafınca, ABD’da yarım otomobiller Modeli Ts idi.

hararetle = yoğun ve tutkulu
bayiler = başkaları tarafınca üretilen bir şeyi satan insanoğlu

CHARLES DARWİN

Darwin, bilimsel tarihin en etkili isimlerinden biridir. O tabiat bilimleri hakkında tutkulu ve çoğunlukla idi kendisi için muhafaza üstüne yapmış olduğu araştırmalar seneler adıyorum, yaban yaşamı ve fosil . Saplanıp emekleri ve teslim etmek onun yayıncı baskısıyla Darwin geliştirdiği sayısız sıhhat sorunlarını. Buna karşın , organik seleksiyon teorisine son rötuşları yapabildi ve 50 yaşlarındayken dönüm noktası olan “Türlerin Kökeni” adlı eseri gösterildi.

kendine saklanmış = içine kapanmıştı; Başkalarının fazlaca kişiyle yoktu
yaban = tabiat hayvanları
fosil = kaya korunur bitkiler / hayvan iskeletleri
çalışmalarında saplanıp = işin bir LOT haiz;
sayısız işlemek için fazlaca fazla = birçok ve çeşitli
son rötuşları koymak = son olarak son ayrıntıları bitirmek
dönüm noktası = tarihte mühim

JULİA ÇOCUK

O en meşhur meşhur şefler biridir meşhur Amerikan sohbet halkı için erişilebilir pişirme Fransız sanatını yapmak için. Sadece, devamlı bir mutfak virtüözü değildi – erken kariyeri reklamcılıkta geçti ve bununla beraber orduda araştırma görevlisi olarak bir iz bıraktı . Kocası onu güzel Fransız mutfağına tanıttı ve sonrasında Paris’te yiyecek eğitimi aldı. Çocuğun 726 sayfalık şaheseri “Fransız Aşçılık Sanatında Ustalaşmak” 1961’de 49 yaşlarındayken gösterildi. Birden fazla tv programında başrol oynadı ve fazlaca sayıda kitap yayınladı.

meşhur = meşhur
virtüözü = uzman
başyapıt = muhteşem bir iş

HARLAND DAVİD SANDERS

Sanders oldukça vardı normaldi ordu hizmetini, el emeği ve dahil olduğu kariyerini kısa ömürlü bir mahkeme salonu sonrasında sonlanmış olan bir avukat olarak kariyerine arbede chat kendi alan kişi ile. Birkaç işten kovuldu ve bir çok başarısız olan birkaç şirket açtı. Sanders sonunda tavuk ve öteki öğünler servis eden bir restoran açtı, sadece II. Dünya Savaşı esnasında gezim kurudu ve yer kapanmış oldu.

özellik = hususi ya da dikkate kıymet bir şey yoktu
kısa ömürlü = kısa bir süre sürdü
kavga = fizyolojik kavga

62 yaşlarında Albay Sanders , kızarmış tavuk tarifini öteki restoranlara lisanslamaya başladı . Birincisi satışlarda bir patlama yaşadı , bunun% 75’i Sanders’ın gevrek , leziz tavuğu yardımıyla oldu . On yıl içinde Kentucky Fried Chicken franchise’ı 600’den fazla yere yayılmıştı ve Sanders şirketi 2 milyon dolara sattı.

licence = öteki insanların ödeme
patlaması karşılığında kullanmasına izin ver = büyük ve ani artış
gevrek = sert, çiğnediğinizde ağzınızda ses çıkarıyor
franchise = mağaza yada restoran ağı

ANNA MARY ROBERTSON MOSES

“Büyükanne Moses” 78 yaşlarında ciddi bir halde fotoğraf hayata geçirmeye süregelen meşhur bir sanatçıydı . Gençliğinde , biri sohbet odaları sanatla ilgisini fark eden ve onun için tebeşir ve balmumu boya kalemi satın alan varlıklı aileler için canlı bir temizlikçiydi . . Ondan sonra bir ev hanımı olarak evini yorgan ve nakışlarla süslemekten zevk aldı .

ciddi olarak ciddi niyet ile =
kahya = temiz ev tutmuş ve ev çevresinde işleri hallettim birisi
yorgan kumaş ilişkin parçaları bir araya koyarak meydana getirilen = battaniye
nakış dekoratif dikiş =

Artrit geliştirdiğinde , kız kardeşi, eklemlerinde resmin daha kolay olabileceğini önerdi. Bu , 70’lerin sonlarında fotoğraf kariyerinin başlangıcını teşvik etti. Ondan sonra 1.500’den fazla kanvas üretti – bu başlangıçta 5 dolar, sonrasında 10.000 dolar ve son zamanlarda 1.2 milyon sattı. Rahat ve açık yürekli olarak tanımlanan kırsal yaşam sahneleri çizdi .

artrit = eklemlerinizi ağrılı
canvasses icra eden bir hastalık = tablolar (“tuval” kelimesi, sanatçının boyadığı malzemedir)
kırsal = kent haricinde, nüfusu azca kalpli alanlarda = keyifli, iyimser, mutlu

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir