Sohbet Odaları Kafa Karıştırıcı İngilizce Kelimeler

Sohbet net

Sohbet Odaları Kafa Karıştırıcı İngilizce Kelimeler

28 Mart 2020 Sohbet 0

v

Sohbet odaları bu iki kelime bazı dillerde aynı olabilir – sadece İngilizce’de farklıdırlar ve sık sık öğrencilerin onları karıştırdıklarını görüyorum. Bu kelimelerin ikisi de hem isim hem de eylem olabilir.

Tam olarak iyi mi kullanıldıklarını görelim – ve 600’den fazla kafa karıştırıcı kelime öğrenmek istiyorsanız , e-kitabımı onlar hakkında kontrol ettiğinizden güvenli olun .

DENEY

Bir tecrübe etme yada tecrübe etme, neticeleri görmek, çalışıp çalışmadığını görmek için bir şey tecrübe etmek anlamına gelir. Böylece bilim adamları yeni keşifler yapmak için deneyler yaparlar; kim bilir etkili ve güvenli olup olmadığını ve doğru dozun, doğru miktarın ne işe yaradığını görmek için yeni bir ilaç deniyorlar.

Deneyler bir tek bilim dünyasında değil; kendi hayatınızda bir şeyin işe yarayıp yaramayacağını görmek istediğinizde deneyler de yapabilirsiniz. Bu yüzden sohbet zayıflamaya çalışıyorsanız, değişik rejim türlerini deneyebilirsiniz – bir ihtimal bir ay süresince bir rejim türü denersiniz ve sonrasında üç ay süresince vejetaryen bir rejim denersiniz ve hemen sonra birkaç ay – hangi diyetin vücudunuz için en iyi olabileceğini görmek için gözlem yapıyorsunuz.

Ya da yenilik yapmayı ve yeni şeyler denemeyi seven bir okulunuz bulunduğunu ve öğrencilerin daha çok kitap okumasını istiyorlar, böylece talebe bir ayda beş kitap okursa, hususi bir ödül alırlar. yada ödül. Kısaca okul, bu projenin öğrencilerin okumalarını sağlamada etkili olup olmadığını görmek için bir gözlem bulunduğunu söyleyebilir. Chat neticeleri görmek için denedikleri bir şey.

DENEYİM

Kelime deneyimi bizlere bir şey olduğunda ya da bir şey hissettiğimiz zamandır. Kısaca yurtdışında eğitimin (değişik bir ülkede eğitim almak anlamına gelir) mükemmel bir tecrübe bulunduğunu söyleyebilirsin – bu benim başıma gelen mükemmel bir şeydi.

Bir kişinin bir alanda oldukça fazla deneyime haiz bulunduğunu söyleyebiliriz, şu demek oluyor ki o alanda oldukça şey öğrendiklerini ve yaptıklarını. Finans alanında oldukça tecrübesi var. Yürüyüş mevzusunda sohbet odaları oldukça deneyime haiz. Kısaca geçmişte bu faaliyetleri oldukça yapmışlardır, bu yüzden muhtemelen alan yada etkinlik hakkında oldukça bilgilidirler.

Bu yüzden gözden geçirmek – gözlem, neticeleri görmek, yaptığımız işe yarayıp yaramayacağını görmek için yaptığımız bir şeyi ifade eder. Tecrübe, bizlere olan bir şeyi yada bir kişinin bir bölgedeki önceki faaliyetini ifade eder.

DENEY VE DENEYİM: SAYILABİLİR Mİ SAYILAMAZ MI?

Son bir nokta, kelime deneyi sayılabilir – bir gözlem, iki gözlem, birçok gözlem, vb. Kelime deneyimi bazı durumlarda sayılabilir, bazılarında sayılmaz. Başımıza gelen değişik olaylardan bahsederken, bu sayılabilir, mesela:

  • O restoranda iki fena tecrübe yaşadım. – iki kez gittim ve başıma fena şeyler oldu, bir ihtimal chat yiyecek yada servis kötüydü

Fakat birisinin bir bölgedeki önceki faaliyetinden bahsederken, sayılamaz. Diyoruz ki:

  • İngilizce öğretme mevzusunda oldukça tecrübem var .
    (“oldukça fazla tecrübe” değil)
  • Pazarlama mevzusunda oldukça azca tecrübesi var .
    (“oldukça azca tecrübe” değil)

EXPERİMENT & EXPERİENCE NASIL TELAFFUZ EDİLİR

Son bir fark, bu ders süresince farkına varmış olabileceğiniz söyleniş.

Deneyde bu “per” kısmı PER: ex-PER-i-ment olarak söyleniş ediyoruz.

Deneyimde daha oldukça PEER şeklinde görünür: ex-PEER-i-ence.

Her iki kelimede de vurgulanmış hece, fakat birazcık değişik geliyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir