Chat LATER ve LATTER Arasındaki Fark

Sohbet net

Chat LATER ve LATTER Arasındaki Fark

18 Mart 2020 Sohbet 0

Bugün LATER ve LATTER kelimeleri arasındaki farkı açıklayacağım. Yalnız bir harf ile farklıdırlar – hemen sonra bir T ve ikincisi iki Ts vardır – sadece değişik telaffuzları ve değişik anlamları vardır.
Sohbet odaları Oldukça sayıda kafa karıştırıcı İngilizce kelime arasındaki farkları öğrenmek istiyorsanız, bu kelimeleri doğru bir halde anlamanıza ve kullanmanıza destek olacak açık açıklamalar için 600’den fazla İngilizce Kafa karıştırıcı İngilizce Açıklaması açıklayın.

SONRA
Bir T ile “daha ​​sonrasında” sözcüğü gelecekte bir vakit anlamına gelir. Şimdi size bir ders veriyorum ve hemen sonra spor salonuna gideceğim, kısaca akşam, bu andan itibaren gelecekte.

Muhtemelen hemen sonra kelimeyi aslına bakarsanız biliyorsunuzdur, bu yüzden tonlarca örnek vermeyeceğim, sadece chat başka bir yaygın ifade, “Sonrasında görüşürüz!” Diyebileceğimizdir. şimdi birine hoşçakal dediğimizde, onları çoğu zaman kısa vadede yeniden göreceğimizi biliyoruz.

ikincisi
İkinci kelime ne olacak? Bu, iki şeyden bahsettiğinizde kullanılır ve hemen sonra bilhassa ikinci şeye geri dönmek istersiniz.

Mesela, hem Feysbuk hem de YouTube’da EspressoEnglish hayranlarım var ve ikisinde de daha çok hayranım var. İkincisi, azca ilkin bahsettiğim iki şeyden ikincisi anlamına gelir.

Bu örnekte, Feysbuk’ta (bahsedilen ilk şey) ve YouTube’da (bahsedilen ikinci şey) hayranlarım var ve YouTube’da daha çok hayranım var. Fakat cümle içinde yeniden “YouTube” demek yerine, “cümle” olarak adlandırıyorum, kısaca önceki cümle yada ifadede bahsettiğim ikinci şey.

İşte bir başka kolay örnek:

Mağazaya gittim ve muz ve armut aldım. Birincisi hemen hemen olgun değildi, sadece ikincisi yemeye hazırdı. İki şeyden bahsettim: 1) muz ve 2) armut. Bahsedilen ilk şeye atıfta chat bulunmak için “eski” yi kullanabilirim – muzlar hemen hemen olgunlaşmamıştı. Ve sonrasında “ikincisini” belirtilen ikinci şeye göstermek için kullanıyorum – armutlar yemeye hazırdı.

TAMAM? Süratli bir halde inceleyelim:

Ondan sonra gelecekte olacak bir şeyi ifade eder
İkincisi, önceki cümle yada ifadede belirtilen iki şeyin ikincisini ifade eder
SONRASI VE SONRASI NASIL ÇIKARILIR
Konuşurken bir söyleniş farkı var:

Ondan sonra isminde yada nefretinde olduğu benzer biçimde uzun A sesi var.
İkincisi, elma ve kedide olduğu chat odaları benzer biçimde kısa bir A sesine haizdir.
Şimdilik bu kadar! Daha fazlasını isterseniz, 600+ Kafa karıştırıcı Kelimeler E-Kitabımda birçok mükemmel izahat bulabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir